PAWEŁ ZIELIŃSKI

Pochodzę z serca słonecznych Mazur, Giżycka. Prawem zacząłem interesować się już na etapie edukacji gimnazjalnej. Potrafiłem godzinami przysłuchiwać się pasjonującym dysputom prawniczym prowadzonym przez mojego ojca i stryja, zawodowych prawników. Naturalną konsekwencją moich zainteresowań była decyzja o podjęciu studiów prawniczych, które ukończyłem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego z oceną bardzo dobrą. Podczas studiów, oprócz realizacji podstawowego kursu akademickiego, wielokrotnie miałem okazję poszerzać zdobywaną wiedzę biorąc aktywny udział w działalności organizacji studenckich, jak również udzielać się społecznie.

Na ostatnim roku studiów pełniłem funkcję Dyrektora przy Zarządzie Krajowym Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland, działałem też w Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej oraz Biurze Porad Obywatelskich w Gdyni. Nie stroniłem również od poznawania praktycznych aspektów pracy prawnika, odbywając praktyki zarówno w organach wymiaru sprawiedliwości, jak i trójmiejskich kancelariach prawniczych.
Obecnie odbywam aplikację adwokacką przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku. W kancelarii odpowiedzialny jestem za reprezentację Klientów przed Sądami i innymi organami wymiaru sprawiedliwości.

Moje wartości

Hołduję wartościom którymi, moim zdaniem, powinien cechować się każdy dobry prawnik. Cenię sobie punktualność oraz szczerość. Do wszystkiego w życiu podchodzę z zaangażowaniem, pasją i uczuciem. Jestem otwarty na ludzi i zawsze uważnie słucham tego, co mają mi do powiedzenia.

Zainteresowania

W młodości pasjami uprawiałem siatkówkę i choć obecnie nie jestem już czynny sportowo, zawsze mocno kibicuję siatkarzom, w szczególności plażowym. Wieczorem lubię dobre kino psychologiczne a także polską prozę fantasy. Podczas podróży samochodem jest prawie pewne, że z moich głośników usłyszysz największe przeboje takich grup jak Red Hot Chilli Peppers czy Pearl Jam.

Co zyska Klient

W kontaktach z klientami zawsze stawiam na uczciwość, szczerość, pełne zaangażowanie i profesjonalizm.

KRZYSZTOF ROPIŃSKI

Jestem adwokatem, co zapewne już wiesz wchodząc na naszą stronę (WPIA UG), dodatkowo pedagogiem (Akademia Bydgoska). W swoim życiu zdobyłem również wykształcenie i doświadczenie wojskowe, ukończywszy Wyższą Szkołę Oficerską w Toruniu. Pochodząc z miasta o kawaleryjskiej i wojskowej tradycji – z Grudziądza zdecydowałem się na podjęcie trudnej, ale i zaszczytnej służby wojskowej, w której realizowałem się na różnych szczeblach oficerskiej drogi. Trudna praca z ludźmi i odpowiedzialność procentują obecnie w trakcie wykonywania wymarzonego zawodu, który wymaga zarówno zaufania, jak i pasji w jego realizacji.

Prawo jest moją pasją, a w kręgu moich szczególnych zainteresowań leży prawo karne i prawo pracy. Staram się zawsze znaleźć wyjście, nawet z najtrudniejszej sytuacji – bo ono zawsze istnieje i nigdy nie należy się poddawać.

Moje wartości

Prywatnie, jak i w życiu zawodowym cenię lojalność i zaufanie. Słowo honor ma dla mnie istotne znaczenie, co procentuje zaufaniem, którym jestem obdarzany. Umiejętność wsłuchiwania się w ludzkie potrzeby, otwartość, a zwłaszcza pozytywne nastawienie pomagają moim rozmówcom uwierzyć, iż wspólnie rozwiążemy ich problem.

Zainteresowania

Uwielbiam sport w każdej postaci, a jednocześnie od najmłodszych lat pasjonowałem się historią, tą wielką jak i tą lokalną, która właściwie rozumiana podsuwa wiele interesujących rozwiązań. W wolnych chwilach jeżdżę rowerem, lubię sporty siłowe, a zimą moją pasją są góry i narciarstwo.

Co zyska Klient

W zawodzie adwokata zaufanie ma kluczowe znaczenie a zaangażowanie stanowi klucz do udzielenia efektywnej pomocy, na którą klienci liczą. Nieszablonowość drogi życiowej i duże doświadczenie zawodowe umożliwiają lepsze zrozumienie ludzkich potrzeb i oczekiwań, ale pomagają też znaleźć wyjście z trudnych sytuacji.