PAWEŁ ZIELIŃSKI

Pochodzę z serca słonecznych Mazur, Giżycka. Prawem zacząłem interesować się już na etapie edukacji gimnazjalnej. Potrafiłem godzinami przysłuchiwać się pasjonującym dysputom prawniczym prowadzonym przez mojego ojca i stryja, zawodowych prawników. Naturalną konsekwencją moich zainteresowań była decyzja o podjęciu studiów prawniczych, które ukończyłem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego z oceną bardzo dobrą. Podczas studiów, oprócz realizacji podstawowego kursu akademickiego, wielokrotnie miałem okazję poszerzać zdobywaną wiedzę biorąc aktywny udział w działalności organizacji studenckich, jak również udzielać się społecznie.

Na ostatnim roku studiów pełniłem funkcję Dyrektora przy Zarządzie Krajowym Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland, działałem też w Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej oraz Biurze Porad Obywatelskich w Gdyni. Nie stroniłem również od poznawania praktycznych aspektów pracy prawnika, odbywając praktyki zarówno w organach wymiaru sprawiedliwości, jak i trójmiejskich kancelariach prawniczych.
Obecnie odbywam aplikację adwokacką przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku. W kancelarii odpowiedzialny jestem za reprezentację Klientów przed Sądami i innymi organami wymiaru sprawiedliwości.

Moje wartości

Hołduję wartościom którymi, moim zdaniem, powinien cechować się każdy dobry prawnik. Cenię sobie punktualność oraz szczerość. Do wszystkiego w życiu podchodzę z zaangażowaniem, pasją i uczuciem. Jestem otwarty na ludzi i zawsze uważnie słucham tego, co mają mi do powiedzenia.

Zainteresowania

W młodości pasjami uprawiałem siatkówkę i choć obecnie nie jestem już czynny sportowo, zawsze mocno kibicuję siatkarzom, w szczególności plażowym. Wieczorem lubię dobre kino psychologiczne a także polską prozę fantasy. Podczas podróży samochodem jest prawie pewne, że z moich głośników usłyszysz największe przeboje takich grup jak Red Hot Chilli Peppers czy Pearl Jam.

Co zyska Klient

W kontaktach z klientami zawsze stawiam na uczciwość, szczerość, pełne zaangażowanie i profesjonalizm.

KRZYSZTOF ROPIŃSKI

Jestem adwokatem, co zapewne już wiesz wchodząc na naszą stronę (WPIA UG), dodatkowo pedagogiem (Akademia Bydgoska). W swoim życiu zdobyłem również wykształcenie i doświadczenie wojskowe, ukończywszy Wyższą Szkołę Oficerską w Toruniu. Pochodząc z miasta o kawaleryjskiej i wojskowej tradycji – z Grudziądza zdecydowałem się na podjęcie trudnej, ale i zaszczytnej służby wojskowej, w której realizowałem się na różnych szczeblach oficerskiej drogi. Trudna praca z ludźmi i odpowiedzialność procentują obecnie w trakcie wykonywania wymarzonego zawodu, który wymaga zarówno zaufania, jak i pasji w jego realizacji.

Prawo jest moją pasją, a w kręgu moich szczególnych zainteresowań leży prawo karne i prawo pracy. Staram się zawsze znaleźć wyjście, nawet z najtrudniejszej sytuacji – bo ono zawsze istnieje i nigdy nie należy się poddawać.

Moje wartości

Prywatnie, jak i w życiu zawodowym cenię lojalność i zaufanie. Słowo honor ma dla mnie istotne znaczenie, co procentuje zaufaniem, którym jestem obdarzany. Umiejętność wsłuchiwania się w ludzkie potrzeby, otwartość, a zwłaszcza pozytywne nastawienie pomagają moim rozmówcom uwierzyć, iż wspólnie rozwiążemy ich problem.

Zainteresowania

Uwielbiam sport w każdej postaci, a jednocześnie od najmłodszych lat pasjonowałem się historią, tą wielką jak i tą lokalną, która właściwie rozumiana podsuwa wiele interesujących rozwiązań. W wolnych chwilach jeżdżę rowerem, lubię sporty siłowe, a zimą moją pasją są góry i narciarstwo.

Co zyska Klient

W zawodzie adwokata zaufanie ma kluczowe znaczenie a zaangażowanie stanowi klucz do udzielenia efektywnej pomocy, na którą klienci liczą. Nieszablonowość drogi życiowej i duże doświadczenie zawodowe umożliwiają lepsze zrozumienie ludzkich potrzeb i oczekiwań, ale pomagają też znaleźć wyjście z trudnych sytuacji.

JOLANTA SKROBOWSKA

Jestem radcą prawnym. Mieszkam w Warszawie, ale pracuję także poza stolicą – wszędzie tam, gdzie zawiodą mnie sprawy moich klientów. Zajmuję się głównie prawem cywilnym i prawem rodzinnym. To właśnie na kwestie bliskie rodzinie i na jej wsparcie poświęcam ostatnio najwięcej mojego zawodowego czasu. Jako prawnik rodzinny zajmuję się zagadnieniami małżeństwa, partnerstwa, rodzicielstwa, edukacji oraz wsparcia osób niepełnosprawnych. Sprawy rodzinne to także te z zakresu prawa pracy, prawa administracyjnego, a czasem nawet prawa rolnego…

Jestem zwolenniczką dostępności prawa – czyli takiego systemu opieki prawnej, by każdy mógł skorzystać z pomocy profesjonalisty.
Wspieram organizacje pozarządowe działające w obszarze pomocy kobietom w trudnej sytuacji życiowej, jak również w sprawach rodzicielstwa i kwestii z tym związanych.
Reprezentuję klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych. Towarzyszę im także podczas mediacji.
Lubię dobre zakończenia, dlatego powierzone mi sprawy doprowadzam zawsze do celu

Moje wartości

Świat jest taki jakim go chcemy zobaczyć. Kierując się tym przekonaniem, pozytywnie podchodzę do otoczenia. Otaczają mnie wspaniali, inspirujący ludzie. Bliskie mi życiowe wartości to szacunek dla drugiego człowieka, odpowiedzialność, pracowitość i uczciwość.

Zainteresowania

Moją pasją jest zdrowy styl życia: biegam, trenuję, dbam o dietę swoją i najbliższych. Interesuję się psychologią i rozwojem człowieka. Lubię podróże, długie spacery oraz ciszę.

Co zyska Klient

Jestem zwolennikiem multidyscyplinarnego podejścia do powierzonych mi spraw. Wierzę, iż szerokie spektrum moich zainteresowań pomaga z odpowiednią wrażliwością i zrozumieniem wczuć się w sytuację klienta. Jestem zaufanym doradcą oraz reprezentantem interesów mojego mocodawcy.
Prowadzę filię Kancelarii w Warszawie